Na co si dát pozor při koupi pozemku.

18.01.2023

V tomto článku se podrobně zaměříme na klíčové faktory, které byste měli mít na paměti při koupi pozemku

Je důležité dát si pozor na několik klíčových aspektů, které mohou ovlivnit vaši spokojenost s nákupem a hodnotu investice. Zde je několik tipů, na co si dát pozor při koupi pozemku:

  1. Lokalita je jedním z nejdůležitějších faktorů při koupi pozemku. Zvažte, zda je místo vhodné pro vaše potřeby, jak daleko je od občanské vybavenosti, jaká je dostupnost dopravy a jaké jsou plány pro budoucí rozvoj lokality. Také si zjistěte, zda v oblasti nejsou žádné omezení týkající se staveb nebo rozvoje.
  2. Před koupí pozemku se ujistěte, že máte veškeré potřebné právní dokumenty, jako jsou výpis z katastru nemovitostí, územní plán a další povolení. Důkladně si prostudujte vlastnický list a zkontrolujte, zda neexistují žádné zástavy nebo exekuce, které by mohly komplikovat transakci.
  3. Existují různé typy pozemků, jako jsou stavební parcely, zemědělské pozemky nebo rekreační pozemky. Ujasněte si, pro jaký účel chcete pozemek využít a zda je daný pozemek vhodný pro vámi zamýšlený účel.
  4. Před koupí pozemku byste měli zjistí, zda je pozemek vhodný pro stavbu a zda nejsou přítomny problémy, jako jsou nestabilní svahy, záplavové oblasti nebo znečištění.
  5. Zkontrolujte, zda pozemek má přístup k veřejným službám, jako jsou voda, elektřina, plyn a kanalizace. Pokud ne, zjistěte, jak nákladné by bylo tyto služby zavést.
  6. Kromě ceny pozemku je důležité zohlednit i další finanční aspekty, jako jsou daně z nemovitostí, úroky z hypotéky nebo možné příspěvky na komunální vybavení. Před koupí pozemku si tedy udělejte podrobný finanční plán a zvažte veškeré náklady.
  7. Při koupi pozemku je důležité důkladně si přečíst smlouvu o koupi a prodělat proces se zkušeným právníkem. Ujistěte se, že rozumíte veškerým podmínkám a povinnostem, které smlouva stanovuje.

Řešíte koupi pozemku v Brně? Kontaktujte mě

Telefonní číslo:

+420 774 12 24 12

E-mail:

josef@hutera.cz

Pokud potřebujete jakoukoli pomoc týkající se nemovitostí, neváhejte mě kontaktovat.

Jmenuji se Pepa Hutera a s profesionálním přístupem a úctou ke klientům pracuji v oblasti realit od roku 2013. Baví mě to a snažím se svou práci odvádět na špičkové úrovni. Využívám nejmodernější technologie, jako jsou video prohlídky, profesionální fotografie a Home Staging, abych dosáhl jediného cíle: prodat vaši nemovitost za nejvyšší možnou cenu, aby jste byli naprosto spokojeni.

Tyto stránky jsem vytvořil proto, abych ukázal, že když dva lidé dělají totéž, nemusí to být výsledkově stejné. Rozdíl mezi realitními makléři je velmi zřejmý. Proto jsem zde sepsal své tipy a články, aby Vám pomohly při rozhodování, ať již prodeje nebo nákupu nemovitosti.

Každý prodej nemovitosti skrývá lidský příběh a to by se nikdy nemělo podceňovat. Proto si dávám záležet na každé práci, kterou odvádím, a dbám na své dobré jméno a pověst. Moje spokojení klienti jsou mé nejlepší reference.

Pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv a děkuji Vám za pozornost. Pokud Vás zajímá cokoliv dalšího, neváhejte mě kontaktovat. Rád se s Vámi setkám a probereme Vaše požadavky u kávy.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Propagace nemovitosti hraje klíčovou roli v úspěšném prodeji. Špatná propagace může vést k tomu, že vaše nemovitost bude přehlížena potenciálními kupujícími a prodej se protáhne na nekonečnou dobu. Zde jsou některé praktické ukázky špatné propagace nemovitosti, které byste se měli vyvarovat:

Propagace nemovitosti hraje klíčovou roli v úspěšném prodeji. Špatná propagace může vést k tomu, že vaše nemovitost bude přehlížena potenciálními kupujícími a prodej se protáhne na nekonečnou dobu. Zde jsou některé praktické ukázky špatné propagace nemovitosti, které byste se měli vyvarovat:

Bylo, nebylo, za devatero řekami a devatero horami, poblíž Brněnské přehrady, žil jednou jeden realitní makléř jménem Pepa. Pepa nebyl obyčejný makléř - používal všechny moderní prodejní nástroje, jaké mohl najít, aby svým klientům co nejlépe pomohl najít jejich vysněné domovy.

Bylo nebylo, v jednom velkém a rušném městě žil realitní makléř jménem Martin. Martin byl známý svými inovativními a moderními metodami prodeje nemovitostí. Jeho tajemství tkvělo v tom, že dokázal skloubit svět pohádek se světem technologií a umění prodeje.

Tento příběh se odehrává v malém městě, kde žila mladá a krásná slečna jménem Šípková Růženka. Pracovala jako realitní makléřka a svou práci milovala. Byla známá svým profesionálním přístupem a využíváním nejnovějších technologií při prodeji nemovitostí.

Byl jednou jeden krásný večer v moderním městě, kde žila a pracovala jedna mladá a krásná realitní makléřka jménem Sněhurka. Sněhurka byla vždycky připravená pomoci svým klientům najít jejich vysněný dům nebo byt. Byla velmi šikovná a používala všechny moderní prodejní nástroje, které jí pomáhaly v její práci.