Jak ochránit nemovitosti před zloději a podvodníky

11.01.2023

Nový katastrální zákon přinesl mnoho pozitivních změn. Nicméně, stále existuje nebezpečí, že se někdo pokusí podvodně změnit vlastnictví vaší nemovitosti a prodá ji bez vašeho vědomí. To může způsobit obrovské finanční ztráty a stres. Jak to může být provedeno?


Velmi jednoduše! Zločinec se může vydávat za vás, zfalšovat kupní smlouvu, vaše podpisy a dokonce i vaše občanské průkazy. Co je horší, může přesměrovat vaši poštu kamkoli chce, aby se vyhnul tomu, aby vám byla doručena zpráva o prodeji vaší nemovitosti.

Jak můžete zabránit tomuto zločinu? Řešením je služba poskytovaná katastrálním úřadem: Elektronická informovanost účastníka

Tato služba vám umožní být vždy informováni o změnách vlastnictví vaší nemovitosti.

Pokud si zřídíte datovou schránku, můžete si tuto službu snadno zřídit přes webovou aplikaci, aniž byste museli navštívit katastrální úřad. V případě, že datovou schránku nemáte, můžete o tuto službu požádat osobně na kterémkoli katastrálním úřadu.

Když je tato služba aktivována, budete okamžitě informováni o změnách vlastnictví vaší nemovitosti buď do vaší datové schránky, elektronickou poštou nebo SMS zprávou. A to všechno za cenu 200,- Kč, které jsou platby pouze jednorázově.

Nemovitost je velkou investicí a má vysokou hodnotu, proto by měla být pod vaší kontrolou. Proto, neváhejte a využijte této účinné a cenově dostupné služby katastrálního úřadu. 

A pokud budete potřebovat jakoukoli pomoc týkající se nemovitostí, neváhejte mě kontaktovat.


ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

Jakou cenu má vaše nemovitost?

Zdarma vám to povím.